Kosova nuk i ka përdorur testet për COVID-19 të ardhura si donacion nga Serbia (VIDEO)

Kosova nuk i ka përdorur testet për COVID-19 të ardhura si donacion nga Serbia (VIDEO)

2 muaj më parë

Serbia i pati dërguar si ndihmë Kosovës një mijë teste për virusin korona.

Por, ato nuk u përdorën dhe po vazhdojnë të qëndrojnë në Institutin Kombëtarë të Shëndeti Publik, njofton Klan Kosova.

Këtë e konfirmoi drejtori i këtij instituti, Naser Ramdani, të martën gjatë raportimit para Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit COVID-19.

Kronikë nga Rilind Matoshi.