Kosova njihet nga Antigua dhe Barbuda - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kosova njihet nga Antigua dhe Barbuda

NULL NULL
20/05/2015

Ministri i jashtëm, Hashim Thaçi përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka bërë të ditur se shteti Antigua dhe Barbuda e ka njohur Kosovën.

“Lajm i shkëlqyer! Sapo morra njoftimin zyrtar për njohje nga shteti karaibian i Antigua dhe Barbuda. Njohja e Republikës së Kosovës nga shtetet dhe organizatat ndërkombëtare nuk ka të ndalur. HTH”, shkruan kryediplomati kosovar në Facebook.