21:36, 21 Korrik 2019

Kosova e ka pësuar edhe humbjen e dytë në basketboll nga Sllovakia, ndeshje këto që po zhvillohen në Bratislavë.

Përballjen e parë skuadra kosovare a ka humbur të shtunën me rezultat 85-79, transmeton Klan Kosova.

Ndërsa kësaj radhe “Dardanët” pësuan me rezultat 82:65.

Këto miqësore do t’i ndihmojnë përzgjedhësit Damir Mulaomerviq, për të parë formën e lojtarëve dhe për tu përgatitur sa më mirë para ndeshjeve parakualifikuese për Eurobasket 2021, ku Kosova do të ballafaqohet me Luksemburgun dhe Britaninë e Madhe.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë