Kosova merr pjesë në takimin me Grupin e Kontaktit të Mbrojtjes së Ukrainës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kosova merr pjesë në takimin me Grupin e Kontaktit të Mbrojtjes së Ukrainës

NULL NULL
25.05.2023 23:19
Mehajj

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka marrë pjesë në takimin e 12-të të Grupit të Kontaktit të Mbrojtjes së Ukrainës.

Mehaj tha se pjesëmarrja e Kosovës në këtë grup tregon mbështetjen ndaj Ukrainës.

“Pjesëmarrja jonë aktive në UDCG tregon përkushtimin e palëkundur për gatishmërinë konkrete të Republikës së Kosovës për të mbështetur Ukrainën”, tha ai, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se ky grup është udhëhequr nga Sekretari i Mbrojtjes së ShBA-së, Lloyd Austin.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.