Kosova hap zyrë diplomatike në Athinë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kosova hap zyrë diplomatike në Athinë

NULL NULL
11/04/2018

Greqia është një prej pesë vendeve të Evropës që nuk e njeh pavarësinë e Kosovës.

Por që në Athinë, mediat shkruajnë se Kosova do të hapë zyrë diplomatike, përcjell Klan Kosova.

Politika.rs, raporton për diçka të tilla në prag të ministrit të Jashtëm të Greqisë, Nikos Kocijas, në Serbi.

Kocicaj me synimin për ndërmjetësim mes Prishtinës dhe Beogradit, e sheh si benefit diplomatik hapjen e zyrës së Kosovës në Athinë.

Zyra e Kosovës në Athinë, raportohet se do të jetë temë e diskutimin të vizitës së Kocijas me zyrtarët serbë./Klan Kosova/