19:47, 23 Shkurt 2020

Kosova e ka shënuar fitoren e dytë radhazi në fazën parakualifikuese ndaj Luksemburgut.

Dardanët fitoren e arritën me rezultat 80 me 84, pas një drame në fundin e kësaj ndeshje duke u arritur të rikthehen nga një disavantazh mbi 10 pikë.

Erion Kastrati dhe Michael Tmusic dhe Drilon Hajrizi ishin lojtarët që ia mundësuan fitoren Kosovës.

Ekipi ynë kishte arritur të triumfonte edhe ndaj Islandes me rezultat 80 me 78 në Prishtinë.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë