Kosova fiton çerekun e parë përballë Danimarkës në basketboll

Kosova fiton çerekun e parë përballë Danimarkës në basketboll

NULL NULL
2 months më parë

Kosova ka arritur që ta fitojë çerekun e parë ndaj Danimarkës në kualifikimet për “EuroBasket” me rezultat 18:17.

Dardanët që nga fillimi ishin në epësri ndaj danezëve, ndërsa në fund, diferenca fituese ishte vetëm një pikë.

Më i miri në këtë çerek te dardanët ishte Gëzim Morina me 10 pikë të shënuara dhe tre topa të vjedhur.

Kurse, tek danezët më i dalluari ishte  Asbjoern Midtgaard me gjashtë pikë të shënuara dhe një top të vjedhur.

Kujtojmë se këtë ndeshje mund ta ndiqni LIVE ekskluzivisht në KLAN KOSOVA dhe në ART SPORT 1.