Kosova e fiton edhe çerekun e tretë përballë Danimarkës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kosova e fiton edhe çerekun e tretë përballë Danimarkës

NULL NULL
28.11.2021 20:27

Kosova ka arritur që ta fitojë edhe çerekun e tretë përballë kombëtares së Danimarkës me diferencë prej pesë pikë, apo me rezultat 22:13.

Ndërsa, vlen të theksohet se Kosova në çerekun e katërt hyn me epërsi prej 14 pikësh, apo me rezultat 62:46.

Tani, lojtari më i dalluar te Dardanët është Dardan Berisha me 16 pikë të shënuara, një top të vjedhur dhe pesë asistime.

Kurse, tek danezët më i dalluari është Mortensen me 14 pikë të shënuara dhe tre topa të vjedhur.

Kujtojmë se këtë ndeshje mund ta ndiqni LIVE në KLAN KOSOVA dhe në ART SPORT 1.