Kosnett takohet me Sveçlën, diskutojnë për çështjet anti-kurrpsion

Kosnett takohet me Sveçlën, diskutojnë për çështjet anti-kurrpsion

NULL NULL
4 weeks më parë

Ambasadori amerikan, Philip Kossnet, është takuar me Ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

Kosnett njoftoi përmes një postimi në Twitter e ka cilësuar si të mirë takimin e sotëm me Sveçlën me ç`rast ka shtuar se gjatë takimit janë diskutuar çështjet anti-korrupsion, sundimi i ligjit dhe qeverisja, njofton Klan Kosova.

“Të inkurajuar të dëgjojmë angazhimin e qëndrueshëm të qeverisë për të çuar përpara qëllimin e drejtësisë së barabartë për të gjithë qytetarët”, ka shkruar Kosnett në llogarinë e tij në Twitter.