Kosnett pas arrestimit të tetë policëve: Askush nuk duhet të jetë mbi ligjin

Kosnett pas arrestimit të tetë policëve: Askush nuk duhet të jetë mbi ligjin

NULL NULL
1 month më parë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka reaguar pas arrestimit të tetë zyrtarëve policorë.

Ai në një postim në Twitter shkruan se askush nuk duhet të jetë mbi ligjin.

“Sot, falë një qytetari të guximshëm, Inspektorati Policor arrestoi tetë policë. Kjo pasoi një hetim bashkëpunues njëvjeçar nga Inspektorati Policor, Policia e Kosovës dhe Prokuroria”, shkruan ai, transmeton Klan Kosova.

Arrestohen tetë zyrtarë policorë