12:24, 13 Maj 2019

Toronto Raptors ka kaluar në finale të Konferencës Lindore të NBA-së, pas fitores në ndeshjen e shtatë të serisë ndaj Philadelphia 76ers.

Në sekondin e fundit te rezultati 90-90, Kawhi Leonard lansoi gjuajtjen e fundit dhe topi kërceu katër herë në rrethin e koshit për t’u futur brenda hërën e pestë duke dërguar kështu sallën vendëse në ekstazë.

Leonard realizoi 41 pikë në këtë takim, ndërkaq Joel Embiid pati më së shumti te mysafirët, gjithsej 21.

Në finale, Raptors do të kenë punë me kampionin e sezonit të rregullt, Milwaukee Bucks.

Konkurs Pune

Lexo më shumë