Korrupsioni imazh i keq për Kosovën - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Korrupsioni imazh i keq për Kosovën

NULL NULL
17/05/2015
Kosova ka vite që në arenën ndërkombëtare paraqitet me imazh të keq dhe negativ dhe ky imazh vjen nga keq qeverisja e pushtetarëve.

Kështu thonë analist politik në vend. Përtej kësaj ata thonë që edhe ndërkombëtarët janë në dijeni se qeveritarët kosovar e kanë zhytur  në korrupsion dhe krim të organizuar.

Analisti, Faik Krasniqi thotë që klasa politike jo vetëm që është e degraduar por është thellë-thellë e kriminalizuar.

Kurse Donika Kadaj-Bujupi  nga AAK thotë që kur shteti është në funksion të krimit të organizuar dhe jo qytetarit, atëherë natyrshëm se dëmtohet imazhi i Kosovës në sytë e ndërkombëtarëve. Shkruan, Kosova Sot.