Kopja e lojës “Super Mario 64” shitet me çmim marramendës

Kopja e lojës “Super Mario 64” shitet me çmim marramendës

NULL NULL
2 months më parë

Një kopje e “Super Mario 64” është shitur për më shumë se 1.5 milion dollarë, duke thyer rekordin për shitjen më të shtrenjtë të një video loje në ankand.

“Super Mario 64” u lansua në 1996 dhe menjëherë u bë një nga lojërat më të dashura dhe më të shitura në ekskluzivitetin e Nintendo.

Shtëpia e ankandeve me qendër në Dallas tha se ishte hera e parë që një lojë ishte shitur për më shumë se 1 milion dollarë. U thye një rekord i vendosur vetëm dy ditë më parë, kur një lojë tjetër Nintendo, “The Legend of Zelda”, u shit për 870,000 dollarë ,njofton CNN, transmeton Klan Kosova.