Konjufca uron 8 Marsin: Kërkoj që secili prej nesh të punojmë që të arrihet sa më shpejt barazia gjinore - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Konjufca uron 8 Marsin: Kërkoj që secili prej nesh të punojmë që të arrihet sa më shpejt barazia gjinore

NULL NULL
08.03.2023 12:33

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka uruar 8 Marsin, Ditën Ndërkombëtare të Grave, në fillim të seancës së sotme plenare.

Konjufca tha se uron që barazia gjinore të arrihet sa më shpejt.

“Të gjitha grave e vajzave po jua urojmë 8 Marsin, Ky urim nuk është për gjendjen, por për  përpjekjet e vazhdueshme për një barazi gjinore, që në të  gjithë botën është larg të arrihet, si ideale, si barazi që e synojmë. Kërkojmë që secili prej nesh të punojmë që kjo  të arrihet më shpejt”, ka thënë Konjufca.

Ai tha shpreson që të mos jetë e vërtetë ajo që tha sekretari gjeneral i Kombeve të Bashkuara që duhen treqind vjet të arrihet kjo barazi.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS