Konjufca: U rikonfirmua partneriteti mes Kosovës dhe SHBA-së - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Konjufca: U rikonfirmua partneriteti mes Kosovës dhe SHBA-së

NULL NULL
28.03.2023 21:41

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, po qëndron për një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ai u takua me ish-kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi.

Konjufca tha se gjatë këtij takimi u konfirmua edhe njëherë partneriteti i ngushtë mes Kosovës dhe SHBA-së

“Kënaqësi të takohem me ish-përfaqësuesen e Dhomave të ShBA-së, Nancy Pelosi. Biseduam për progresin e Kosovës, zhvillimet e fundit politike në rajonin tonë dhe rikonfirmuam partneritetin e shkëlqyer dypalësh. Shprehim mirënjohjen tonë për mbështetjen e saj të hapur përaspiratat euro-atlantike të Kosovës” , tha Konjufca/ Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.