Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Konjufca: Qeveria e kushtëzuar nga Srpska

NULL NULL
06.05.2015 12:49
Glauk Konjufca: Ju keni hyrë në marrëdhënie kushtetuese në koalicion me Listën Serbe, e cila është e dirigjuar nga Beogradi.

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se Qeveria e Kosovës është e kushtëzuar nga Lista Serbe.

“Lista Serbe kërkoi tërheqjen e ligjit për trashëgimi, ta kemi të qartë. Ju keni hyrë në marrëdhënie kushtetuese në koalicion me Listën Serbe, e cila është e dirixhuar nga Beogradi”, tha Konjufca gjatë seancës së sotme parlamentare.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.