Konjufca: Qe dora, bravo Isa Mustafës për letrën e Mogherinit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, ka folur për letrën garantuese të ish-përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, dërguar ish-kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, se Asociacioni nuk do të përbëjë nivel të tretë të pushtetit në Kosovë. Konjufca në një intervistë në RTV 21 tha se … Continue reading Konjufca: Qe dora, bravo Isa Mustafës për letrën e Mogherinit