Konjufca: Qe dora, bravo Isa Mustafës për letrën e Mogherinit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Konjufca: Qe dora, bravo Isa Mustafës për letrën e Mogherinit

NULL NULL
12.05.2023 00:54
Glauk Konjufca

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, ka folur për letrën garantuese të ish-përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, dërguar ish-kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, se Asociacioni nuk do të përbëjë nivel të tretë të pushtetit në Kosovë.

Konjufca në një intervistë në RTV 21 tha se ajo letër sot po i ndihmon shumë Kosovës.

“Na u është dukur një siguresë e mirë….Nëse keni një qeveri të fuqishme mundeni me përdor atë letër, nëse e ke të dobët e gjuan në mbeturina. Varet qysh e koncepton. Ne sot e përdorim, por nuk e përjashtoj që edhe qeveria Mustafa e ka përdor. Nuk thash kurrgjë. Nëse e ka nxjerrë me shumë mundim atë letër, bravo i qoftë ja jap dorën. Qe dora. Se neve sot po na ndihmon”, tha Konjufca.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS