Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Konjufca pret drejtuesit e shoqatës HANDIKOS

NULL NULL
01.03.2023 14:19
Konjufca dhe HANDIKOS

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca në Ditën Ndërkombëtare të Përdoruesve të Karrocës, ka takuar drejtuesit e shoqatës së personave me aftësi të kufizuara HANDIKOS.

Drejtori i shoqatës, Afrim Maliqi, foli në lidhje me aktivitetet e tyre, sfidat me të cilat përballen dhe pozitën sociale të personave me aftësi të kufizuara, duke kërkuar më shumë përkrahje institucionale për këtë kategori të shoqërisë sonë, thuhet në deklaratën e Kuvendit, përcjell Klankosova.tv.

Konjufca ritheksoi nevojën që institucionet qendrore dhe ato lokale, por edhe shoqëria jonë në përgjithësi, të rrisin kujdesin dhe investimet në krijimin e kushteve sa më të përshtatshme për personat me aftësi të kufizuara. Ai njëherësh shprehu mbështetje për t’iu siguruar atyre mundësi të barabarta dhe jetë sa më të dinjitetshme.​

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.