Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Konjufca: Nuk pres diçka të rëndësishme nga takimi Kurti-Vuçiq, Asociacioni s’është në rend dite për Kosovën

NULL NULL
24.06.2024 13:18
Arkiv: Kryekuvendari Glauk Konjufca

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke komentuar takimin e së mërkurës midis kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb ,Aleksandar Vuçiq, tha se nuk pret diçka të rëndësishme dhe esenciale nga ky takim.

Konjufca tha se nuk është në rend të ditës për Republikën e Kosovës çështja e Asociacionit, por zbatimi i marrëveshjes bazë nga Serbia.

“Nuk pres diçka të rëndësishme dhe esenciale. Nuk pres nga Serbia që ajo do ta zbatojë marrëveshjen bazike. Kurrfarë Asociacioni nuk është në rend dite për Republikën e Kosovës, njëherë për njëherë”, tha Konjufca për RTV21.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.