Konjufca në takim me Davenport, përmend si prioritet reformimin e sistemit zgjedhor - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Konjufca në takim me Davenport, përmend si prioritet reformimin e sistemit zgjedhor

NULL NULL
21.03.2023 13:53
Glauk Konjufca Michael Davenport

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka pritur  në takim Shefin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport.

Në këtë takim është diskutuar për punën e legjislativit, ku kreu i kuvendit ka theksuar si prioritet reformimin e sistemit zgjedhor.

“Kryetari Konjufca, pasi e falënderoi ambasadorin Davenport për mbështetjen e deritashme të Kuvendit nga ana e Misionit të OSBE-së, theksoi se një ndër prioritetet kryesore të kësaj legjislature është reformimi i sistemit zgjedhor dhe shprehu përkushtimin për intensifikimin e bashkëpunimit të ndërsjellë”, thuhet në kumtesë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.