Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kongresistja republikane: I papranueshëm agresioni i shteteve të mbështetura nga Rusia ndaj Kosovës

NULL NULL
02.10.2023 23:01

Kongresistja republikane, Lisa McClain, ka thënë se çdo agresion ndaj Kosovës nga shtetet e mbështetura nga Rusia është i papranueshëm dhe kërcënim për sigurinë globale.

McClain, ka potencuar se Shtetet e Bashkuara duhet të qëndrojnë pranë Kosovës, transmeton Klankosova.tv.

“Kosova ka qenë prej kohësh një aleate e fortë e Shteteve të Bashkuara dhe NATO-s dhe bota e lirë është e përkushtuar ndaj sovranitetit të tyre. Çdo agresion ndaj Kosovës nga shtetet e mbështetura nga Rusia është i papranueshëm dhe kërcënim për sigurinë globale. Shtetet e Bashkuara duhet të qëndrojnë pranë Kosovës”, shkroi McClain në platformën X.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.