Konfiskohet një sasi e konsiderueshme e narkotikëve në Pejë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Konfiskohet një sasi e konsiderueshme e narkotikëve në Pejë

NULL NULL
07/09/2018

Njësitë policore kanë bastisur shtëpinë e një burri nga komuniteti RAE në Pejë dhe kanë gjetur një sasi të konsiderueshme të substancave narkotike.

Sipas Policisë së Kosovës, të dyshuarit i janë gjetur një sasi prej 3.7 gramësh të substancave narkotike, si dhe katër cigare me marihuanë me peshë prej 4 gramësh, njofton Klan Kosova.

“Gjatë bastisjes në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dhe janë konfiskuar 16.9 gramë të llojit marihuanë, 0.6 gram të llojit kokainë dhe 1 gram heroinë” shkruan në komunikatën e policisë.

Pas bastisjes, i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje me urdhër të prokurorit.