Konfiskohen 61 telefona të kontrabanduar - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Konfiskohen 61 telefona të kontrabanduar

NULL NULL
11/06/2021

Dogana e Kosovës ka njoftuar se njësitet e tyre të Antikontrabandës së Doganës së Kosovës kanë arritur ta identifikojnë dhe ndalojnë një veturë të dyshimtë dhe me ketë rast janë gjetur 61 telefona mobil pa dokumentacion/të kontrabanduar.

Siç thuhet në njoftimin e Doganës, e gjithë sasia me vlerë mbi 14,000 mijë euro është konfiskuar.

Rasti është duke u trajtuar në procedurën kundërvajtëse.