Komuna zbukuron vendkalimet pranë dy shkollave fillore në Prishtinë (FOTO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Komuna zbukuron vendkalimet pranë dy shkollave fillore në Prishtinë (FOTO)

NULL NULL
10/08/2022

Komuna e Prishtinës ka intervenuar në afërsi të shkollave fillore “Zenel Hajdini” dhe “Gjergj Fishta”.

Tani me siguri se fëmijët do të ndihen më të sigurt dhe më mirë kur e kalojnë rrugën për të shkuar në shkollë, njofton Klan Kosova.

Disa nga intervenimet e komunës janë: sinjalizimi horizontal dhe vertikal, shtylla kundër parkimit të veturave, rrethoja, shenjëzim dhe ndriçim.

klankosova.tv