Komuna e Vushtrrisë organizon garë diturie për shkollat fillore dhe të mesme (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Komuna e Vushtrrisë organizon garë diturie për shkollat fillore dhe të mesme (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Bellagoshi 10.05.2023 20:26

Nxënësit e Vushtrrisë morën pjesë në garën e diturisë për shkollat fillore e të mesme, që u organizua nga komuna.

Grupet që përfaqësojnë shkollat e tyre garuan duke u përgjigjur në disa pyetje, derisa në fund pati shpërblime për 3 grupe, përfshirë edhe për mësimdhënësit që i përgatitën ata, njofton Klan Kosova.

Këto gara sipas Drejtorisë Komunale të Arsimit, u organizuan ndër të tjera për të ndikuar edhe në përgatitjen e nxënësve për Testin e Arritshmërisë dhe Maturën Shtetërore.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.