Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Komuna e Gjilanit shpërndan 200 mijë kilogramë farë gruri për fermerët

NULL NULL
21.11.2023 09:43
Fara e grurit Gjilan

874 fermerë të Komunë së Gjilanit kanë përfituar 200 mijë kilogramë farë të cilët i ka shpërndarë komuna.

Alban Hyseni, kryetar i këtij institucioni, ka thënë se kjo është përkrahja më e madhe ndonjëherë për bujqit.

“Përkrahja më e madhe ndonjëherë në komunën e Gjilanit me farë gruri dhe numri më i madh i fermerëve përfitues, vazhdim i projekteve dhe përkushtimit tonë si qeverisje për fermerët”, ka thënë ai, transmeton KlanKosova.tv.

Hyseni ka theksuar se afërsia me fermerë, planifikimi i përbashkët e diskutimet paraprake kanë dhënë suksese.​
Alban Hyseni

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme