Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Komandanti iranian: Planifikuam më tepër sulme ndaj SHBA-së

NULL NULL
09.01.2020 16:38

Sulmet ajrore të ndodhura parmbrëmë nga Irani mbi caqet amerikane mund të kenë qenë vetëm fillimi i një operacioni në këtë rajon.

Kështu ka thënë një zyrtar i lartë i ushtrisë së Iranit, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Amir Ali Hajizadeh ka thënë se mënyra më e mirë për t’u revanshuar për vrasjen e Qasem Soleimani është ndjekja e forcave amerikane nga ky rajon.

Ky qëndrim vjen një ditë pasi që Irani lëshoi raketa mbi bazën ushtarake amerikane.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.