Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gideon Levy

Gideon Levy është një gazetar dhe autor izraelit. Levy shkruan opinione dhe një kolonë javore për gazetën Haaretz që shpesh fokusohet në pushtimin izraelit të territoreve palestineze. Levy ka fituar çmime për artikujt e tij mbi të drejtat e njeriut në territoret e pushtuara nga Izraeli.