Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

”Shpresojmë se ju ka pëlqyer jubileu”, thonë Këmbrixhët – Louis sigurisht që e ka shijuar!

123
string(13) "Valentine Low" string(116) "https://klankosova.tv/wp-content/uploads/2022/06/methode_times_prod_web_bin_d6c540b6-0e10-4eea-8cf3-bb4109f7e273.jpg"
nga Valentine Low 06.06.2022 22:30

Ishin dy yje të festimeve të Jubileut Platinum. Njëra, padyshim, ishte figura në të gjelbër, e cila doli në ballkonin e Pallatit Buckingham për të përshëndetur turmat në fund të paradës. Tjetri ishte Princi Louis.

Prindërit e tij, Duka dhe Dukesha e Kembrixhit, e kanë pranuar po aq sa kanë falënderuar njerëzit për mirënjohjen e tyre ndaj Mbretëreshës.

Në Twitter ata shkruan se të shihje të gjithë të bashkuar ishte “jashtëzakonisht e veçantë”.

Ata i dhanë një përmendje të veçantë katërvjeçarit Louis, i cili ishte një figurë e paharrueshme gjatë festimeve, që nga shfaqja e tij në ballkon të enjten deri te mashtrimet e tij në kutinë mbretërore gjatë paradës të së dielës.

Çifti postoi një mesazh me një emoji mahnitës, duke thënë se ata kanë kaluar një kohë “të pabesueshme” – “sidomos Louis . . .”

Ata postuan gjithashtu disa fotografi të papara më parë, duke përfshirë një pamje të pasme të Louis me kostumin e tij marinar me babanë e tij në Buckingham Palace.

Një fotografi tregon dukeshën duke u ulur teksa pret me tre fëmijët e saj në një derë në Pallatin Buckingham. Një tjetër tregon çiftin duke rënë pa paralajmërim në një drekë të madhe jubilare në Ladbroke Grove, në perëndim të Londrës, përpara se të shkonin për të parë paradën në Pallatin Buckingham. Një burim mbretëror tha se ata morën vendimin e minutës së fundit për të marrë pjesë në festën e rrugës sepse donin t’i falenderonin komunitetit për pjesëmarrjen në festime.

Në postimet e tyre në Twitter, të cilat u shkruan nga vetë çifti, William dhe Catherine thanë: “Çfarë fundjave fantastike festimesh. Të shohësh njerëz anembanë kombit të bashkuar me familjen, miqtë dhe të dashurit ka qenë jashtëzakonisht e veçantë”.

”Faleminderit për të gjithë ata që dolën për të treguar mirënjohjen e tyre për Mbretëreshën dhe 70 vitet e saj frymëzuese të udhëheqjes. Nga turmat në The Mall te komunitetet që organizojnë festa në rrugë lart e poshtë vendit, shpresojmë që të keni pasur një fundjavë për t’u mbajtur mend”.

”Të gjithë kemi kaluar një kohë të jashtëzakonshme, veçanërisht Louis. . .”


BBC tha se Platinum Jubilee në BBC1 tërhoqi një audiencë maksimale prej 8.7 milionë shikuesish dhe kishte një audiencë mesatare prej 6.3 milionë.

Festa Platinum në Pallat të shtunën mbrëma ishte programi më i ndjekur i vitit, me një shifër kulmore prej 13.4 milionë shikuesish dhe një audiencë mesatare prej 11.2 milionë.

 

 

  • Shkruar nga Valentine Low, i cili ka mbuluar familjen mbretërore – dhe histori të tjera – për The Times që nga viti 2008.
  • Ai ka qenë në Rusi me Mbretëreshën, Ishujt Galapagos me Princin e Uellsit dhe Butan me Dukën dhe Dukeshën e Kembrixhit. Ai është gjithashtu autor i klasikut, ‘’One Man and His Dig’’.

Përkthyer nga klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme