Kolonelja e PK-së, pjesë e kursit për lidership në Departamentin e Sigurisë në ShBA - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kolonelja e PK-së, pjesë e kursit për lidership në Departamentin e Sigurisë në ShBA

NULL NULL
06.05.2023 15:50
kolonelja

Kolonelja e Policisë së Kosovës, Afërdita Mikullovci, ka marrë pjesë në sesionin e 16-të të kursit të udhëheqjes/lidershipit së Departamentit të Sigurisë Kombëtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Kursi i lidershipit është mbajtur nga 24 prilli deri 4 maj teksa pjesëmarrës ishin 27 udhëheqës/drejtues të policisë shtetërore, lokale dhe të qarkut të Shteteve të Bashkuara.

Kolonelja Mikullovci ishte pjesëmarrësja e parë ndërkombëtare në këtë kurs, njofton Klankosova.tv.

“Pjesëmarrja e Kolonel Mikullovcit u bë e mundur përmes bashkëpunimit dhe financimit të përbashkët nga Departamenti i Drejtësisë, Programit Ndërkombëtar për Asistencë dhe Trajnim për Hetimet Penale (DOJ-ICITAP) dhe Qendra Federale e Trajnimit për Zbatimin e Ligjit (FLETC). Kolonelja Mikullovci ishte përzgjedhur nga kandidatët e nominuar të ICITAP në mbarë botën”, thuhet në njoftimin e policisë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.