Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Koliqi dyshon në vërtetësinë e ”dosjeve”: Nëse rrodhën nga Specialja, do ishte skandal i përmasave të mëdha

NULL NULL
08.09.2020 22:43

Kushtrim Koliqi, Drejtor në Organizatën INTEGRA, po dyshon në vërtetësinë e 4.000 dosjeve të cilat përfunduan në zyrën e OVL-UÇK-së, të hënën që e lëmë pas.

Sipas tij Gjykata Speciale është një institucion që nuk ka bërë deri tani as lëshimet më të vogla, njofton Klan Kosova.

”Po flasim për një Gjykatë që nuk ka pasur as lëshime më të vogla. Dyshoj shumë në vërtetësinë e këtyre dokumentave”.

”Ne po flasim një fakt. Një emër s’ka mund të dalë deri tani paraprakisht. Duke u bazuar në punën e tyre, mua më ish dukur një maskaradë e vërtetë”.

Ai në Rubikon me Adriatik Kelmendin, deklaron se nëse  dosjet e tilla do të kishin rrjedhur nga Gjykata Speciale, ateherë do të ishte një skandal i përmasave të mëdha, njofton Klan Kosova.

”Nëse kjo perime i ndodhë Gjykatës Speciale, ne po flasim për një skandal të përmasave të mëdha që s’ka ndodhur askund në botë”.

”Është e rëndësishme që ne duhet të presim edhe reagimin e Gjykatës Speciale”.

”Kredibiliteti i Gjykatës Speciale ish vnu në pikëpyetje të madhe. Ky skandal mund të ketë efekte të ndryshme përveç agjendave politike”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.