Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

KOK-u publikon listën e bursave për trajner (FOTO)

NULL NULL
nga Naim Selmani 03.02.2023 13:55

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimipk të Kosovës ka miratuar të premten listën e bursave olimpike për trajnerë, të cilët do të përfitojnë mbështetje mujore gjatë vitit 2023.

Kjo është në fakt hera e parë që KOK-u ka vendosur të mbështesë direkt edhe trajnerët, të cilët janë personat kryesorë në arritjen e rezultateve kulmore të sportistëve njofton klankosova.tv.

Përzgjedhja është bazuar në medaljet e deritashme të fituara në Lojërat Olimpike, Kampionatet Botërore, Kampionatet Evropiane, Lojërat Evropiane, EYOF dhe Lojërat Mesdhetare.

Të gjithë trajnerët janë duke ndjekur normën olimpike Paris 2024 me garuesit e tyre.

Lista përbëhet nga gjashtë trajnerë: Driton Kuka, Majlinda Kelmendi e Fatos Tabaku (xhudo), Marjolla Sallauka e Besim Brahimi (boks) dhe Shaban Ramadani (atletikë).

Mbështetja totale për një vit për të gjithë trajnerët është 28 mijë euro.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.