Klopp e nisë me barazim (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Klopp e nisë me barazim (VIDEO)

NULL NULL
17/10/2015
Tottenhami dhe Liverpooli janë ndarë baraz, pa gola, në derbin e xhiros në Premierligë.

Jurgen Klopp me skuadrën e tij të re, Liverpool, nuk ka mundur të marr më shumë se një barazim në derbin e javës në Premierligë ndaj Tottehnamit.

Megjithëse Liverpool ka dominuar shumicën e takimit, Reds nuk ia arritën që të shënojnë asnjëherë në portën e Hugo Lloris. Francezi reagoi shkëlqyeshëm në disa raste.

Kjo mund të thuhet edhe për homologun e tij Simon Mignolet, që ndali gjuajtjet shumë të rrezikshme të kundërshtarit – në veçanti ato të Kane dhe N’Jie.

Loja ishte shumë e koncentruar në mesfushë teksa secila palë synonte të shfrytëzonte dhe gabimin më të vogël të kundërshtarit.

Pas kësaj ndeshje Tottenhami ka 14 pikë dhe renditet i 7-ti, ndërsa Liverpooli me 13 pikë gjendet dy pozita më poshtë.

Momentet më të mira të ndeshjes!

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

Përfundon ndeshja!

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 90+1: + Zverdhet Lucas Leiva.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 90: Tre minuta lojë shtesë!

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 88: Emre Can gjuan rrezikshëm, por Lloris intervenon shkëlqyeshëm.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 87: Erik Lamela Andros Townsend

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 87: Coutinho Jordon Ibe

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 85: Eriksen depërton dhe pason për Kane që gjuan fuqishëm, por Mignolet edhe një herë është në vend.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 81: Adam Lallana Joe Allen

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 78: Origi gjuan drejt në Lloris, që me lehtësi kap topin.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 76: Tottenhami kundërsulmon me Kane, por mbrojtësit e Liverpoolit tregohen të vëmendshëm duke e larguar rrezikun. Topi përfundon jashtë vijave kufizuese.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 72: Moreno kroson, por nuk gjen asnjë bashkëlojtar.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 69: Mysafirët kanë marrë kontrollin e ndeshjes duke kthyer presionin e minutave të parë të kësaj përballje.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 63: Liverpooli qarkullon topin në mesfushë me shpresë se një gabim i kundërshtarit do t’i lejoj sulm të befasishëm.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 59+ Zverdhet Erik Lamela.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 54: Gjuajte e lirë për Liverpoolin. E ekzekuton Coutinho, por Vertongen largon rrezikun.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 52: Liverpooli synon që ta marr lojën në kontroll. Moreno dhe Lallana sulmojnë nga krahët.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 48: Skrtel shkakton faul në Kane. Eriksen kroson, por askush nuk i përgjigjet dhe topi përfundon në duart e Mignolet.

________________________________________________________________________________________________________

Fillon pjesa e dytë!

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

Përfundon pjesa e parë, TOTTENHAM HOTSPUR 0-0 LIVERPOOL.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 41: N’Jie vjedh një top nga Skrtel dhe gjuan rrezikshëm nga rreth 20 metra – topi përfundon pak mbi portë.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 37: Dy raste të shkëlqyeshme për Tottehnamin. Kane gjendet i vetëm përballë Mignolet, i cili edhe një herë del fitimtar. Topi i kthyer shkon tek Alli gjuajtjen e të cilit e ndal Sakho.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 35: + Zverdhet James Milner.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 33: Kane dhe Eriksen kuptohen mirë në zonën e rrezikshme të Liverpoolit, por në çastin e fundit ndërhyn Sakho dhe largon rrezikun.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 28: Reagim i shkëlqyeshëm nga Mignolet. Pas një topi të vjedhur Tottenham organizon sulm, por gardiani i mysafirëve ia del ta mbrojë goditjen aspak të përshtatshme të N’Jie.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 24: N’Jie e ka filluar dobët ndeshjen. Tottenhami organizon një kundërsulm të rrezikshëm, por ai ia dhuron topin Liverpoolit me një pasim të dobët.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 19: Tottenhami po kthehet ngadalë në ndeshje, teksa Liverpooli ka filluar të humbasë topa.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 17: Liverpooli po vazhdon ta dominoj ndeshjen.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 11: Nacer Chadli  Clinton NJie.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 9: Pas një goditje nga këndi Origi godet shtyllën dhe megjithëse topi i kthehet nuk arrin të shënoj.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 7: Tottenhami është duke përjetuar presion të madh. Lallana dhe Millner po shtyjnë nga krahët.

________________________________________________________________________________________________________

Minuta 3: Lallana depërton në krah, por reagon Vertongen dhe e dërgon topin jashtë. Pas goditjes nga këndi topi arrtin tek Skrtel, për t’u devijuar drejt Can, por pa rezultat.

________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________

Fillon ndeshja!

________________________________________________________________________________________________________

Tottenham: Lloris, Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose; Alli, Dembele; Chadli, Eriksen, Lamela; Kane

Liverpool: Mignolet, Clyne, Skrtel, Sakho, Moreno, Can, Lucas, Milner, Lallana, Coutinho, Origi