17:49, 24 Nëntor 2015

Skuadra e Kukësit e ka një trajner të ri në stolin e saj dhe ai është Klodian Duro. Ish lojtari i Kombëtares shqiptare është zgjedhur për të drejtuar skuadrën verilindore pas shkarkimit nga kjo detyrë të trajnerit Marcello Troisi, transmeton Klan Kosova.

Humbja e djeshme ndaj Teutës në transfertë tregoi se Kukësi nuk është më skuadra që lufton për titullin kampion, çka ka detyruar presidentin Safet Gjici që të lëviz përpara se të jetë shumë vonë.

Një bast mund të konsiderohet për Gjiçin përzgjedhja e Duros në stolin e skuadrës, për shkak se ai është ende një trajner i ri.

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë