Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Klinë:Tetë armët e konfiskuara kishin destinacion Gjermaninë

NULL NULL
04.10.2023 15:38
policia

Klankosova.tv ka raportuar më herët se tetë revole ishin konfiskuar në Klinë.

Lidhur me rastin, policia ka bërë të ditur detaje të reja.

Sipas një njoftimi bëhet e ditur se armët kishin destinacion shtetin gjerman.

Dy persona kanë përfunduar në pranga.

Ata janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

“Me të hapur çantën pronari i agjensionit e ka vërejtur se aty kishte një armë. I njëjti menjëherë ka lajmëruar policinë, me të vërejtur se dëshmitari është duke lajmëruar policinë njëri nga të dyshuarit ka ikur nga vendi i ngjarjes”, thuhet në komunikatën e policisë përcjell Klankosova.tv

Krejt çka gjeti dhe konfiskoi policia:

Tetë armë pistoleta Zoraki 7.65mm

Tetë karikator të armëve Zoraki

Njëmbëdhjetë fishekë kal: 7.65mm dhe

Dhjetë fishekë 6.35mm

Policia sekuestron tetë revole në Klinë

armet Kline
Armët Klinë, Photo Credits: Policia e Kosovës

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.