Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Klan Kosova transmeton faljen e Fitër Bajramit nga xhamia “Haxhi Ibrahim Devolli” (VIDEO)

NULL NULL
21.04.2023 05:13
Xhamia

Besimtarët myslimanë këtë të premte festojnë festën e Fitër Bajramit pas agjërimit të muajit Ramazan.

Klan Kosova e vazhdon traditën e sjelljes së atmosferës së kësaj feste nëpër shtëpitë e shikuesve të vet, duke transmetuar direkt ceremoninë nga xhamia “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë.

Transmetimi do të nisë që nga ora 05:00 e mëngjesit, ku do të sillen ilahi të interpretuara nga Egzon Ibrahimi.

Falja e namazit të Fitër Bajramit nis në orën 06:23.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.