Kjo ndeshje e Superligës së basketbollit luhet sot, mund ta ndiqni në Artmotion

Kjo ndeshje e Superligës së basketbollit luhet sot, mund ta ndiqni në Artmotion

NULL NULL
nga Arbon Flugaj 2 weeks më parë

E enjtja në platformën numër një në vend vjen me një ndeshje interesante nga Artmotion Superliga e Basketbollit e cila përplas dy prej skuadrave favorite të këtij sezoni, Pejën dhe Prizrenin 16.

Kjo ndeshje nis nga ora 17:00 dhe mund ta ndiqni drejtpërdrejt në Art Sport 1 nën komentimin e Agon Fehmiut.

Peja deri më tani ka tri fitore dhe një disfatë teksa nga ana tjetër me po të njëjtin rekord sezonal aktualisht është edhe skuadra e Prizrenit 16-të, prandaj skuadra fituese këtu do të dalë të paktën deri të dielën lidere në Artmotion Superligë atëherë kur Trepça sfidohet nga Bashkimi.

5-shet e mundshme startuese:

Peja: Ilter, Qallaku, Berisha, Maxwell, Sirko

Prizreni 16:  Hajdari, Fells, Zenelaj, Koljeviq, Krasniqi