Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kioskat e vjetra hiqen nga sheshet e kryeqytetit, s’dihet kur vijnë të rejat (VIDEO)

NULL NULL
nga Valdrin Ibishi 18.02.2023 18:45

Në sheshet e kryeqytetit e sidomos atë “Nënë Tereza”, nuk shihen më tenda e kioske.

Ato ua hoqi komuna gjatë janarit të gjithë shitësve. E këta të fundit, thanë se do të ju ndërrohen ato dhe zëvendësohen me të reja, po kjo po merr kohë, raporton “Ju Flet Prishtina”.

Afate kohore për vendosjen e të rejave s’kanë dhënë në Drejtorinë e Shërbimeve Publike në Prishtinë.

Mirëpo, shefi i sektorit të shërbimeve publike, Habib Qorri, tha se aktualisht janë në përfundim të projektit dhe do të vendoset më pas për dizajnin final.

Për këtë projekt komuna ka ndarë 200 mijë euro. /Klankosova.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.