Kineasti Rikard Larja vjen në Panarin e Librit edhe si prozator - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kineasti Rikard Larja vjen në Panarin e Librit edhe si prozator

NULL NULL
12/11/2015

Është kthyer nga Amerika për Panairin e librit “Tirana 2015”, një nga aktorët, regjisorët e dramaturgët më të njohur shqiptarë, Rikard Larja.

Pasi ka lëvruar dhe dramaturgjinë me veprën “Kthimi i Shën Gjonit”, që e ngjiti pak vite më parë në Shkodër, Rikard Larja i kthehet lëvrimit të prozës.

“Tymi kronikë bardhë e zi”, është vëllimi me tregime dhe ese që ka botuar në Tiranë artisti i shquar Larja në shtëpinë botuese “Ombra GVG”.

Vëllimi me tregime spikat për një stil elegant dhe vjen i frymëzuar nga kujtime të fëmijërisë, kujtime të traditave, të folklorit dhe kujtimet historike, shkruan shqiptarja.com