Kinë: Vetura hyn me shpejtësi në zonën e këmbësorëve, pesë të vdekur e 13 të lënduar - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kinë: Vetura hyn me shpejtësi në zonën e këmbësorëve, pesë të vdekur e 13 të lënduar

NULL NULL
12.01.2023 09:55

Pesë persona kanë vdekur dhe 13 të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksident që ka ndodhur në qytetin kinez Guanzhou.

Një person hyri me një shpejtësi të madhe në zonën e këmbësorëve duke i goditur një numër të njerëzve aty.

Kjo ka ngjall reagime të mëdha tek opinioni publik duke pretenduar se kjo ka ndodhur me qëllim.

Ndaj 22-vjeçarit kanë filluar hetimet, shkruan BBC përcjell Klankosova.tv

Në qytetin 19 milionësh, ka ndodhur një incident i ngjajshëm.

Në muajin shkurt, vdiqën tre persona dhe u lënduan nëntë të tjerë si pasojë e goditjes nga një kamion, shkruan BBC përcjell Klankosova.tv