Kinë: 18 të vdekur nga fundsoja e anijes - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kinë: 18 të vdekur nga fundsoja e anijes

NULL NULL
03/06/2015

Të paktën 18 persona kanë vdekur dhe qindra të tjerë konsiderohen të zhdukur pas fundosjes së anijes në Hubei të Kinës.

Një ditë pasi  fundosjes, ekipet e shpëtimit po kërkojnë për të mbijetuarit, transmeton Klan Kosova.

Në bord të anijes ishin gjithsej 458 prej të cilëve shumica rezultojnë të zhdukur.

Deri më tani ekipet e shpëtimit kanë arritur të shpëtojnë 15 persona.

Sipas mediave vendore, kapiteni dhe kuzhinieri i anijes janë duke u mbajtur në paraburgim.