Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kina mban anën e Serbisë: Të themelohet Asociacioni

NULL NULL
30.05.2023 13:58
Mao Ning

Kina është duke i kushtuar vëmendje situatës së fundit në pjesën veriore të Kosovës.

Kështu është shprehur zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Kinës, Mao Ning, e cila ka kërkuar “respektimin e sovranitetit dhe integritetit territorial të Serbisë”.

“Ne kundërshtojmë veprimet e njëanshme të institucioneve provinciale vetëqeverisëse në Prishtinë”.

Ning në anën tjetër ka kërkuar themelimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.