Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kimmich: Keq që Basti u largua

NULL NULL
11.08.2015 16:23
Reprezentuesi i Gjermanisë për U-21 është ndjerë keq kur e ka parë idhullin e tij të largohet në drejtim të Manchester Unitedit, por nuk mendon se arritja e Arturo Vidalit në Allianz Arena është penguese për zhvillimin e tij.

Joshua Kimmich e ka pranuar se vendimi i Bastian Schëeinsteigerit për t’u larguar në drejtim të Manchester Unitedit e ka çuditur dhe “dëmtuar” atë, pasi ai ishte i vendosur të mësonte sa më shumë nga mesfushori me përvojë.

Kimmich iu bashkua kampionit të Bundesligas nga Stuttgarti.

Megjithatë, vendimi për largim i Schëeinit e ka dëshpëruar Kimmichun.

“Jam i pikëlluar që Schëeinsteiger u largua. Mund të mësoja shumë nga ai”.

“Ai ka fituar Championsin dhe Kupën e Botës”.

“Basi ka qenë gjithmonë idol për mua. Do të doja të luaja krah tij”.

“Do të ishte e mrekullueshme që të luaja me të në kombëtare. Të gjithë ëndërrojnë të luajnë për Gjermaninë”.

“Arturo është i përshtatshëm për Bayernin. Por, arritja e tij nuk më dëmton mua asgjë”.

“Dua të mësoj sa më shumë dhe të arrij ato nivele”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.