Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kica-Xhelili për zjarrin në IML: E frikshme, ngrit dyshime për përfshirje të rrezikshme të pushtetit

NULL NULL
21.11.2023 13:45
Instituti i Mjeksesise Ligjore

Deputetja e LDK-së, Doarsa Kica-Xhelili e ka cilësuar si “tmerr i tmerrit”, zjarrin që dogji një hapësirë të Institutit të Mjekësisë Ligjore mëngjesit të sotëm.

Ajo këtë e ka lidhur me dhënien e dëshmisë së Ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, gjatë së hënës për rastin e ish-aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

“Kjo është e FRIKSHME. Kjo ngrit dyshime e frikë të një përfshirjeje tejet të rrezikshme të pushtetit në këtë rast. Kjo që ndodhi është thënë më së buti KATASTROFË. Nuk di e nuk mund të kujtoj asgjë më skandaloze se një keqmenaxhim të tillë të Institutit që RIKUJTOJMË: OPERON në kuadër të MINISTRISË SË DREJTËSISË dhe operon me USHTRUES DETYRE qe sa kohë”, ka shkruar Kica-Xhelili, transmeton KlanKosova.tv.

“KY ALARM nuk guxon të ndalet.  Kjo nuk është KOSOVË e demokracisë e sigurisë. Kjo Kosovë ndjell pasiguri të skajshme”.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.