Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kica-Xhelili i thotë Kurtit: Duhet të tregoni se po e bëni asociacionin

NULL NULL
03.03.2023 00:08

Deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Doarsa Kica-Xhelili, ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti që ta pranojë se është duke e bërë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe.

Ajo e ka akuzuar Kurtin se është duke e dërrmuar shtetin e Kosovës me mostransparencë, njofton Klan Kosova.

“Po e dërmon këtë vend emocionalisht. Është qenësorë që ta pranoni që po e bëni asociacioni pa pasur nevojë të manipuloni”.

“Është shumë e rëndësishme që të na tregoni se çka keni pranuar”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.