Khabib: I premtova nënës time se do të përfundoj karrierën në UFC

Khabib: I premtova nënës time se do të përfundoj karrierën në UFC

NULL NULL
1 muaj më parë

Luftëtari i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, ka thënë se sot ka ndeshjen e tij të fundit në këtë sport.

Ai deklaroi se këtë premtim ia kishte dhënë nënës së tij dhe nuk do i ik mbrapsht fjalës.

“Pas asaj që kishte ndodhur me babanë tim, unë i premtova nënës sime se ky do jetë dyluftimi im i fundi në UFC”.

“Atë çka e them nuk i iku mbrapsht, pra kjo është ndeshja ime e fundit sot me Justin”, transmeton Klan Kosova.

“Unë kamë marrë çka kam dashtë nga UFC për karrierën time, deri tani nuk kam pasë asnjë humbje.I falënderoj të gjithë ata që më mbështetën”, ka thënë Khabib.

Khabib mposht në ring Justin, ky është luftimi i tij i fundit në këtë sport (VIDEO)