KFOR-i ndihmon FSK-në në shuarjen e zjarreve (VIDEO)

KFOR-i ndihmon FSK-në në shuarjen e zjarreve (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Sinani 2 months më parë

Turqia po digjet, e më lehtë nuk po kalon as jugu i Shqipërisë.

Por, dyshohet se për shkakun e njëjtë, temperaturave të larta, flakët shpërthyen edhe në Kosovë, të premten mbrëma, përcjell klankosova.tv.

Zjarri vërshoi 7 vatra të maleve në Rugovë të Pejës, por kjo nuk i zuri në befasi Agjencinë e Menaxhimit Emergjent.

Zjarrëfikësit, ushtarët e FSK-së dhe policia punuan për ta shuar zjarrin nga toka, derisa me kova të mbushura me ujë, nga qielli intervenuan edhe ushtarët e KFOR-it.

Kështu zjarri u lokalizua ndonëse u prekën mbi 50 hektarë male, derisa ekipet po vazhdojnë të qëndrojnë në vendngjarje në mënyrë që situata mos të përsëritet, përcjell klankosova.tv.