Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

KFOR-i ndihmon familjen Cena

NULL NULL
05.05.2015 20:27
Me ndihmën e KFOR-it austriak dhe atij gjerman dhe komunave të Gjakovës dhe Therandës është ndërtuar shtëpia për familjen dymbëdhjetë anëtarëshe Cena nga fshati Planqor i Komunës së Gjakovës.

Me këtë rast, sot nga KFOR-i austriak është organizuar përurimi solemn i objektit të ri.
“Komuna e Gjakovës me mundësitë e qeverisjes lokale po i kushton vëmendje të vazhdueshme komuniteteve pakicë, si dhe përpos infrastrukturës dhe përmirësimit të kushteve bazike tashmë me ndihmën e donatorëve po arrijmë që t’i trajtojmë edhe rastet që janë më në nevojë”, ka thënë ndër të tjera Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila.

Komuna e Gjakovës ka dhënë pronën në shfrytëzim për ndërtimin e një objekti më të përshtatshëm për familjen Cena, komuna e Therandës ka ndarë kontejnerin kurse një mirënjohje dhe respekt të veçantë meriton KFOR-i austriak, gjerman dhe motrës Johanna që krahas misionit paqeruajtës në Kosovë gjeti formë dhe mundësi për t’i ndihmuar kësaj familje.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.