Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

KFOR-i konfirmon aksidentin në Leposaviq

NULL NULL
18.12.2022 12:06

Mbrëmë Klan Kosova ka raportuar se një veturë e KFOR-it ishte goditur të premten mbrëma nga një automjet tjetër.

Ngjarja ka ndodhur në Leposaviq derisa automjeti i KFOR-it ka qenë i ndalur, ndërsa mësohet se vetura është larguar nga vendi i ngjarjes.

Rasti është lajmëruar edhe në polici si “Rrezikim i personave ndërkombëtarë”.

E kjo u konfirmua për Klankosova.tv edhe nga KFOR-i, derisa mohon se ishin cak i ndonjë sulmi atje

“Asnjë veturë e KFOR-it nuk ka qenë cak i një sulmi nga persona të panjohur në Leposaviq. Ky ndoshta është një keqkuptim që lidhet me një aksident trafiku të një veture të KFOR-it në të njëjtën zonë”, thuhet në përgjigje për Klankosova.tv

Ndërkaq të shtunën u raportua po ashtu se KFOR-i ka qenë cak i sulmit në Leposaviq.

Një veturë godet automjetin e KFOR-it në Leposaviq dhe largohet nga vendi i ngjarjes

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.